raid-0-data-salvaging

Zatrzymać szaleństwo RAID 0

“Nie ma miejsca i nie ma potrzeby tablicy RAID 0 na komputerze stacjonarnym”.

Dzięki tym słowom Review Storage i AnandTech zrzuciły RAID 0 lub paski z komputerów stacjonarnych. Przez kilka lat RAID 0 został uznany za Świętego Graala dla użytkowników, którzy chcieli maksymalizować wydajność z dysków twardych. Ale według tych dwóch stron internetowych ogólna opinia entuzjastów komputerów była błędna. W ich oczach RAID 0 był bezużyteczny i nie poprawił wydajności na komputerach stacjonarnych. Świat potrzebował oświecenia.

“Mamy nadzieję, że te odkrycia będą traktowane jako całość, a trendy w internecie, w których witryny zorientowane na entuzjastów włączając RAID0 do swoich” high-end “pojedynczych użytkowników, ignorujących zarówno teorię, jak i empiryczne wyniki”, głosił Storage w swoich recenzjach.

Ostre słowa z dwóch wiodących stron internetowych, które sprawiły, że wzbudziliśmy nasze zdziwienie. W końcu, czy nasze własne benchmarki nie wskazywały, że różne konfiguracje RAID mogą przynieść korzyści systemom komputerowym? Widzieliśmy często, że wydajność I/O wzrasta o 40 do 60 procent w rozłożonych środowiskach. Przekroczono uproszczony sposób, w jakim szczególnie przeglądarka pamięci masowej zajmuje stanowisko przeciwko RAID 0, w połączeniu z naszymi wątpliwościami dotyczącymi metod testowania AnandTech i Storage Review, które doprowadziły do ​​tego artykułu. Możemy już wykazać, że nasze wyniki testów są takie, że nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby postępować zgodnie z zaleceniami Storage Review dotyczącymi używania pasków.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.