Technology

Odzyskiwanie danych z macierzy JBOD

Odzyskiwanie danych JBODJBOD (tylko kilka dysków) to tablica dysków zbudowanych bez konkretnej metody, po prostu zestaw kilku dysków twardych. Dzięki technologii JBOD wszystkie dyski w systemie są łączone w jeden wspólny logiczny, więc zamiast, na przykład, trzech oddzielnych dysków, system JBOD pozwala użytkownikowi zobaczyć jeden większy dysk, sumując ilość wszystkich dysków podłączonych do JBOD.

JBOD nie jest poziomem RAID, ale często jest z nim używany. Ten system nie wykazuje żadnej ulepszonej niezawodności i wydajności. Przestrzeń dyskowa jest rozmieszczona szeregowo na dysku twardym. Wśród “ludzi IT” często pojawia się pojęcie “bundle”, “heap”, które charakteryzuje system JBOD. Przeciwieństwem znaczenia JBOD jest termin “spanning”, który odnosi się już do macierzy RAID.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi odzyskiwania danych z macierzy JBOD, zadzwoń do nas pod numer

603-690-690

Prawdopodobieństwo awarii dysku w systemie JBOD jest równe sumie prawdopodobieństwa awarii każdego dysku w macierzy, dlatego nie ma tutaj nadmiarowości. Szybkość odczytu / zapisu danych zależy od ich obszaru, ale nie przekracza prędkości najszybszego dysku w macierzy i nie jest niższa niż prędkość najwolniejszego dysku w tym obszarze.

Jedną z głównych zalet systemu JBOD jest niskie obciążenie procesora – jest ono porównywalne do obciążenia występującego podczas działania systemu z prostym pojedynczym napędem. Charakterystyczne cechy JBOD można nazwać wysokim poziomem odzysku: jeżeli jeden dysk nie działa, system umożliwia przywracanie plików na innych dyskach, chyba że fragmenty z informacjami nie znajdują się na uszkodzonym dysku. JBOD jest wygodny dla użytkownika na swój sposób: tablica jest tworzona z dysków o różnych pojemnościach i prędkościach i jest łatwo rozszerzana o dodatkowe dyski.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi odzyskiwania danych raid, zadzwoń pod nr 603-690-690 możecie państwo też wejść na stronę odzyskiwanie danych z macierzy warszawa aby uzyskać niezbędne informacje dotyczące budowy macierzy, typów uszkodzeń i innych zagadnień związanych z odzyskiwaniem danych z raid

Dodaj komentarz