schemat dysku he

Seagate wprowadza dyski Helowe

Seagate wprowadza drugą generację dysków wypełnionych helem.

Dyski te będą w stanie pomieścić do 12 TB danych i będą do zastosowań  korporacyjnych i i aplikacji Cloudowych wymagających wydajności. Nowy napęd wykorzystuje osiem talerzy, jest to więcej niż w dyskach pierwszej generacji tych modeli, ale jego pobór mocy pozostaje poniżej typowych dysków wypełnionych powietrzem. Nowy próg pojemności Seagate powinien umożliwić klientom zwiększenie ilości danych, które przechowują na standardowym stelażu o 20% w porównaniu do modeli poprzedniej generacji.

dysk helowy

Seagate Enterprise Capacity v7 to 3,5-calowe dyski twarde oparte na platformie siódmej generacji, z wieloma funkcjami zaprojektowanymi w celu zmniejszenia liczby błędów, jak również ograniczenia wpływu drgań na elementy wewnętrzne oraz poprawę bezpieczeństwa i wytrzymałości urządzenia. Tradycyjnie takie dyski mają bardziej rozbudowane mechanizmy montażowe do elementów wewnętrznych takich jak silnik, oraz różnych czujników drgań środowiskowych, by zagwarantować przewidywalną wydajność i zmniejszyć ryzyko uszkodzeń. Ponadto, nowe dyski obsługują technologię PowerChoice, która pomaga zarządzać zużyciem energii w trakcie bezczynności. Nowa technika PowerBalance, umożliwia operatorom centrów danych na zrównoważenie zużycia energii i wydajność IOPS dysków twardych. W porównaniu z poprzednią generacją Enterprise Capacity HDDA, pojawia się nowe wsparcie dla RSA2048 firmware celem bezpiecznego pobierania i diagnostyki – funkcja (SD&D), zapobiega on nieautoryzowanemu dostępowi, modyfikacji lub instalacji zmodyfikowanego firmware.

Nowe dyski 3,5-calowe o pojemności 12 TB klasy Enterprise Capacity v7 posiadają osiem talerzy  magnetycznych o zapisie prostopadłym (PMR), każdy o pojemności 1,5 TB. Wyposażone w 16 głowic i obracające się z szybkością7200 RPM oraz 256 MB Cache. Z powodu wyższej gęstości i innych optymalizacji, nowa generacja dysków twardych posiada przepustowość aż do 261 MB/s przy maksymalnej długotrwałej szybkości transferu, która jest nieco wyższa niż w dyskach wypełnionych helem wprowadzonych w ubiegłym roku. Losowy wydajność zapisu nowych dysków jest również nieco wyższa w porównaniu do swoich poprzedników (to nadal warto zauważyć, że 400 IOPS jest tyle, że nawet wśród SSD klasy podstawowej nie jest często spotykana). Co więcej, pomimo dodania talerzy, maksymalna moc działających nowych dysków Seagate Enterprise Capacity Helium wydaje się być podobna do pierwszej generacji dysków helowych i kształtuje się na poziomie około 8 W – 9 W (patrz tabela). Jednocześnie przy przeciętnej bezczynności zużycie energii nowych dysków jest nieco wyższe w porównaniu z ich przodków.

osiągi dysku seagate

Rodzina 12 TB Seagate Enterprise Capacity 3.5 HDD obejmuje 12 modeli z SATA 6 Gb/s lub SAS 12 Gb /s oraz 4Kn lub 512e sektorów, napędy własny szyfrowane (SED), jak również SED-FIPS dysków. Wszystkie dyski twarde są przystosowane do 2,5 milionów godzin MTBF i posiadają z pięcioletnią gwarancję.

Modele dysków helowych Seagate

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.